W stanie upojenia alkoholowego trafił do głogowskiego szpitala
15-latek, który spędzał czas z grupą młodzieży nad stawem.
Interweniowała też policja. Na szczęście, pomoc przyszła w porę.
Funkcjonariusze stale kontrolują miejsca wykorzystywane do kąpieli, szczególnie dzikie kąpieliska. I apelują: do rodziców, by zwracali uwagę na to, gdzie wypoczywają ich dzieci, a do wszystkich, by korzystali z kąpielisk i basenów strzeżonych.
Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.
Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.
Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.