Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Od piątku najnowsze wydanie Tygodnika Głogowskiego

Data publikacji: 2017-06-29, Data modyfikacji: 2017-07-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W najnowszym wydaniu Tygodnika Głogowskiego przeczytacie między innymi: - Żebracy zmorą miasta. Mężczyźni okupują okolice sklepów i żądają od klientów pieniędzy. Najgorzej jest na osiedlu Kopernika; - Zamieszanie ze świadectwami w gimnazjach. Kilka szkół wydało uczniom stare druki!; - Mężczyzna, który zaczepiał kobiety i obnażał się przed nimi, został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Kim on jest i gdzie mieszka? Więcej w tygodniku; - Rozkopany Głogów, czyli gdzie się kończą drogowe roboty, gdzie trwają, a gdzie są planowane; - Rowerowi pielgrzymi odliczają dni do wyjazdu na Jasną Górę. Można się jeszcze do nich przyłączyć; - Relacja z naszej imprezy, czyli z Imienin Jana; Polecamy też inne wiadomości, fotorelacje z imprez i trzy strony sportu!

Pełna treść wiadomości na: glogow.naszemiasto.pl/artykul/od-piatku-najnowsze-wydanie-tygodnika-glogowskiego,4168416,art,t,id,tm.html?kategoria=1
glogow.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: glogow.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

    Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola