Czwartek, 26 Kwietnia 2018   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
Strona główna Wiadomości Wydarzenia Zdjęcia Wideo Baza firm Ogłoszenia Pogoda Dodaj własne ogłoszenie Dodaj wizytówkę firmy Dodaj własny artykuł Dodaj własne zdjęcia Dodaj własny film
 

O małych i średnich firmach na forum w Krynicy-Zdrój

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A ADrukuj
Dodaj do:nkFacebookWykopmyspace 
 
O małych i średnich firmach na forum w Krynicy-Zdrój

Przedsiębiorcy małych i średnich firm lepiej oceniają warunki, w jakich prowadzą działalności gospodarcze. To jeden z wniosków, który pojawił się po debacie na temat kondycji firm na XXVII Forum ekonomicznym w Krynicy-Zdrój.

„Konstytucja biznesu” oraz „100 zmian dla firm”, które wprowadziło Ministerstwo Rozwoju są jednymi z inicjatyw przyczyniających się do poprawy sytuacji. Podsekretarz stanu MR, Mariusz Haładyj, który był uczestnikiem panelu dyskusyjnego „Lepsze prawo i dostęp do finansowania poprawiają kondycję MŚP” twierdzi, że to właśnie na forum w Krynicy-Zdrój miał okazję przekonać się, co dały zmiany małym i średnim firmom.

„Opinie przedsiębiorców i stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców były dość pozytywne, ale to nie oznacza, że ta praca już się skończyła - mówi Mariusz Haładyj. - Wymagane jest dalsze doskonalenie tych rozwiązań oraz identyfikowanie nowych problemów”.

Minister zauważa, że niektóre z wprowadzonych zmian są odczuwalne od razu, jak na przykład zniesienie szkoleń dla wielu zawodów branży budowalnej, co spowodowało, że koszty firm spadły. Dobrze odbierane jest także podniesienie limitu, w ramach którego można prowadzić uproszczoną księgowość.

Jadwiga Lesisz, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która także brała udział w panelu dyskusyjnym poświęconym małym i średnim firmom wyjaśniała, jak agencja wspiera swoją ofertą polskich przedsiębiorców.

„Nasza oferta skierowana jest do firm, na różnym poziomie rozwoju - mówi Jadwiga Lesisz. - Agencja wspiera startupy. Pomaga też między innymi wprowadzać na rynek nowe produkty ułatwiając nawiązanie kontaktu między firmami, a ośrodkami naukowymi, gdzie mogą być prowadzone prace badawczo-rozwojowe”.

„Dużą popularnością cieszy się instrument pozwalający otrzymać dofinansowanie nawet do dwudziestu milionów złotych na wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych na rynek - mówi Lesisz. - Mogą one dotyczyć nowych produktów lub już istniejących, ale znacznie ulepszonych. Wspieramy także firmy już dojrzałe, o ugruntowanej pozycji, które myślą o ekspansji na rynek zagraniczny lub o wejściu na giełdę”.

Materiał powstał we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Centrum Prasowe PAP, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 

 Ważne telefony w Głogowie

ZDROWIE
     
Pogotowie ratunkowe 999 lub 112
     
Pogotowie Ratunkowe w Legnicy. Filia 76 835 59 24


 
Głogowski Szpital Powiatowy 76 837 32 11
     
BEZPIECZEŃSTWO
     
Policja 997 lub 112
     
Komenda Powiatowa Policji w Głogowie 76 727 72 00
     
Straż Miejska 986
     
Straż Pożarna 998 lub 112
     
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie 76 835 77 14
     
URZĘDY / INSTYTUCJE LOKALNE
     
Urząd Miasta Głogów 76 7265 406
     
Starostwo Powiatowe w Głogowie 76 728 28 00
     
Sąd Rejonowy w Głogowie 76 833 44 17
     
Prokuratura Rejonowa w Głogowie 76 727 15 00
     
Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie 76 727 55 55
     
Urząd Skarbowy w Głogowie 76 727 24 00
     
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie 76 834 10 03
     
SŁUŻBY TECHNICZNE
     
Pogotowie energetyczne 991
     
Pogotowie gazowe 992
     
Pogotowie ciepłownicze 993
     
Pogotowie wodno-kanalizacyjne 994
     
KULTURA
     
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie 76 833 41 40
 

Biblioteka Publiczna Miejska w Głogowie 76 726 56 22
     
TRANSPORT
     
KM Głogów 76 7451 200Intertrans PKS Głogów 76 833 43 21
_______________________________________________________
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola