Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nie uwierzycie, na Dolnym Śląsku jest aż 135 100-latków

Data publikacji: 2017-09-15, Data modyfikacji: 2017-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
ZUS policzył, ilu stulatków żyje na Dolnym Śląsku i prognozuje, ile świadczeń honorowych będzie im wypłacać w najbliższych latach. Z wyliczeń wynika, że na Dolnym Śląsku mieszka obecnie aż 135 osób, które ukończyły 100 lat. Dominują panie, ale najstarszy człowiek jest mężczyzną.

Pełna treść wiadomości na: glogow.naszemiasto.pl/artykul/nie-uwierzycie-na-dolnym-slasku-jest-az-135-100-latkow,4246403,art,t,id,tm.html?kategoria=23
glogow.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: glogow.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

    Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola