Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

24 października 2018 r. Warsztaty dla kobiet z Joanną Fabicką.

Data publikacji: 2018-10-13, Data modyfikacji: 2018-10-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Drogie Panie zapraszamy na wyjątkowy autorski warsztat z Joanną Fabicką pn.: „Oprzyj swe stopy na moich ramionach, czyli w poszukiwaniu utraconej więzi”. Warsztat odbędzie się 24 października 2018 r. o godz. 16:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. W warsztacie może uczestniczyć około 20 osób, dlatego trzeba się wcześniej zapisać pod numerem 76 726 56 22. Na warsztat przynosimy ulubiony szal lub chustę oraz zdjęcia kobiet z rodziny ( jednej lub kilku do wyboru). Spotkanie warsztatowe inspirowane jest książką „Second Hand” Joanny Fabickiej, prozą bardzo poruszającą, dojrzałą i gorzką, gęstą, intensywną i pełną kontrastów, gdzie „tragedia miesza się z kiczem, naturalizm z oniryzmem, magiczny realizm z pełną humoru groteską, a w tle głęboko przejmujące losy, wybory, cierpienie prawdziwych ludzi…” mówi Agnieszka Holland. Sama autorka zachęcając do udziału w warsztacie pisze:„Second hand” kończy się obrazem piramidy kobiet, które stoją na swoich plecach, jedna na drugiej. To metafora łączącej nas wszystkie pierwotnej więzi, kobiecego wzajemnego wsparcia – z jego pomocą możemy wspiąć się coraz wyżej. Porzucić cementowe buciki codzienności i sięgnąć ręką do nieba, ku swoim marzeniom. Spotykając się z kobietami podczas wieczorów autorskich wielokrotnie słyszałam w głosie tęsknotę za tą głęboką, siostrzaną relacją z drugą kobietą – Clarissa Pincola Estes, autorka światowego bestselleru „Biegnąca z wilkami”, nazwała ją pieśnią łkającej duszy. Dziś jesteśmy dla siebie, nawet w obrębie własnej rodziny głównie rywalkami- nikt nie potrafi tak skrzywdzić kobiety, jak inna kobieta. Ale też nikt, nie potrafi nas jak ona zrozumieć… Dlatego proponuję kobietom wyjątkowe spotkanie wokół książki „Second Hand”- wspólnie zastanowimy się, dlaczego tak się dzieje? Co nas, kobiety, od siebie oddala? Spróbujemy przywrócić tę utraconą więź między nami i odzyskać dawną, pełną mocy i radości dziewczynę, którą z biegiem lat przykryłyśmy płaszczem codzienności, obowiązków i cudzych, nie swoich pragnień. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania: „Wybieram książkę na 50 różnych sposobów”.

Pełna treść wiadomości na: mbp.glogow.pl/?p=15087
mbp.glogow.pl, Źródło artykułu: mbp.glogow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

    Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola