Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

29 listopada wykład Bóg Objawiony w słowie i obrazie.

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Bóg Objawiony w słowie i obrazie to temat wystąpienia w dwugłosie dra hab. Zbigniewa Treppy, prof. Uniwersytetu Gdańskiego i dr Izabeli Rutkowskiej. Prof. Zbigniew Treppa, wprowadzi nas w tajniki obrazu Jezusa Miłosiernego, a dr Izabela Rutkowska opowie o języku „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej. Serdecznie zapraszamy na popularnonaukową analizę dwóch aspektów przesłania – słowa i obrazu w dniu 29 listopada 2018 r. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15. Dr hab. Zbigniew Treppa – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie kieruje Zakładem Antropologii Obrazu, członek zespołu eksperckiego do spraw kompetencji kulturowych Kościoła w Narodowym Centrum Kultury. Od kilkunastu lat zajmuje się analizą obrazu Jezusa Miłosiernego. Dr Izabela Rutowska – głogowianka, tłumacz z języka włoskiego, redaktor wydawniczy pisma dla chorych i niepełnosprawnych „Kotwica” u Cichy Pracowników Krzyża w Głogowie.

Pełna treść wiadomości na: mbp.glogow.pl/?p=15939
mbp.glogow.pl, Źródło artykułu: mbp.glogow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola