Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

8 listopada 2018 r. Spotkanie w Ewą Winnicką.

Data publikacji: 2018-10-27, Data modyfikacji: 2018-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejnym gościem biblioteki głogowskiej będzie dziennikarska, publicystka i reporterka Ewa Winnicka. Spotkanie autorskie z autorką „Angoli”, „Londyńczyków”, „Milionerki” czy wstrząsającego reportażu „Był sobie chłopczyk” odbędzie się 8 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wydarzenie jest organizowane w ramach zadania pn.”Wybieram książkę na 50 różnych sposobów” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Ewa Winnicka – studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę, publikowała w „Gazecie Wyborczej”,a od 1999 pracuje w „Polityce”. Zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci. Pisze także reportaże zagraniczne, m.in. o ataku na WTC, o palestyńskiej Intifadzie i gwałtownym kryzysie w londyńskim City. Dwukrotna laureatka nagrody Grand Press: w 2005 i 2008. Jej wydana w 2011 reporterska książka pt. Londyńczycy została finalistką Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Za reportaż Angole została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” 2015 oraz otrzymała Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia 2015. Wspólnie z Cezarym Łazarewiczem wydała książkę 1968. Czasy nadchodzą nowe. Za książkę Był sobie chłopczyk nominowana do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” 2018. cyt za: https://pl.wikipedia.org

Pełna treść wiadomości na: mbp.glogow.pl/?p=15573
mbp.glogow.pl, Źródło artykułu: mbp.glogow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola