Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Angelina Jolie. Głogów zatruty rakotwórczym arsenem. Huta KGHM Głogów truje. Partia KGHM

 
Po tekście DGP o rekordowym stężeniu toksycznego arsenu w Głogowie (w badaniach moczu ok. 2 tys. mieszkańców u co piątego wykryto przekroczenie norm pierwiastka) rozpętała się burza. Jak ustalił DGP, sprawą zajmie się na najbliższym posiedzeniu rada nadzorcza KGHM Polska Miedź (do tego koncernu należy Huta Miedzi Głogów, której działalność przyczynia się również do zagrożenia). U mieszkańców Głogowa, gdzie znajduje się huta KGHM, wykryto w organizmach stężenie arsenu przekraczające normy... Nie zaskakuje mnie to, arsen to problem okolic uprzemysłowionych. A kiedy hucznie otwierano nową instalację w KGHM, od razu pomyślałem, że to nowe źródło wysypu arsenu do środowiska. Dlatego mieszkańców z tego regionu należy badać. Sam zaproponowałem miedziowemu koncernowi projekt „odtruwania” organizmów z pierwiastka. Ale sprawa jakoś utknęła. mówi profesor Jan Lubiński onkolog i genetyk.

 


Partia KGHM
 
Data pliku video: 2018-11-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola