Belka
Poniedziałek, 23 Lipca 2018   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O małych i średnich firmach na forum w Krynicy-Zdrój

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A AWydrukDrukuj Wyślij e-mail
 
 
O małych i średnich firmach na forum w Krynicy-Zdrój

Przedsiębiorcy małych i średnich firm lepiej oceniają warunki, w jakich prowadzą działalności gospodarcze. To jeden z wniosków, który pojawił się po debacie na temat kondycji firm na XXVII Forum ekonomicznym w Krynicy-Zdrój.

„Konstytucja biznesu” oraz „100 zmian dla firm”, które wprowadziło Ministerstwo Rozwoju są jednymi z inicjatyw przyczyniających się do poprawy sytuacji. Podsekretarz stanu MR, Mariusz Haładyj, który był uczestnikiem panelu dyskusyjnego „Lepsze prawo i dostęp do finansowania poprawiają kondycję MŚP” twierdzi, że to właśnie na forum w Krynicy-Zdrój miał okazję przekonać się, co dały zmiany małym i średnim firmom.

„Opinie przedsiębiorców i stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców były dość pozytywne, ale to nie oznacza, że ta praca już się skończyła - mówi Mariusz Haładyj. - Wymagane jest dalsze doskonalenie tych rozwiązań oraz identyfikowanie nowych problemów”.

Minister zauważa, że niektóre z wprowadzonych zmian są odczuwalne od razu, jak na przykład zniesienie szkoleń dla wielu zawodów branży budowalnej, co spowodowało, że koszty firm spadły. Dobrze odbierane jest także podniesienie limitu, w ramach którego można prowadzić uproszczoną księgowość.

Jadwiga Lesisz, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która także brała udział w panelu dyskusyjnym poświęconym małym i średnim firmom wyjaśniała, jak agencja wspiera swoją ofertą polskich przedsiębiorców.

„Nasza oferta skierowana jest do firm, na różnym poziomie rozwoju - mówi Jadwiga Lesisz. - Agencja wspiera startupy. Pomaga też między innymi wprowadzać na rynek nowe produkty ułatwiając nawiązanie kontaktu między firmami, a ośrodkami naukowymi, gdzie mogą być prowadzone prace badawczo-rozwojowe”.

„Dużą popularnością cieszy się instrument pozwalający otrzymać dofinansowanie nawet do dwudziestu milionów złotych na wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych na rynek - mówi Lesisz. - Mogą one dotyczyć nowych produktów lub już istniejących, ale znacznie ulepszonych. Wspieramy także firmy już dojrzałe, o ugruntowanej pozycji, które myślą o ekspansji na rynek zagraniczny lub o wejściu na giełdę”.

Materiał powstał we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Centrum Prasowe PAP, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola