Belka
Poniedziałek, 23 Lipca 2018   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

GŁOGÓW. Miasto z potencjałem

 
Zobacz krótki film „GŁOGÓW. Miasto z potencjałem” opowiadający o powojennej historii miasta Głogowa. Dowiedz się o najważniejszych wydarzeniach w historii miasta. Głogów to miasto ludzi pracowitych i kreatywnych, angażujących się w sprawy obywatelskie, dotyczące ich małej ojczyzny. To również miasto osób dumnych z jego wielkich dziejów. A te, choć często burzliwe, widoczne są tutaj na każdym kroku. Nowoczesność z historią w tle. To Głogów, z którym utożsamiają się kolejne pokolenia głogowian… z Głogowem jak i Dolnym Śląskiem… Poznaj Głogów – miasto z potencjałem. *** Zespół realizacyjny: Dominika Błaszczyk, Dariusz Andrzej Czaja, Paweł Matkowski, Piotr Michalski, Jakub Musiał, Marek Sawko, Anna Skrzyniarz, Urszula Zygiel, Łukasz Zygiel Realizacja: StudioZ2.com dla Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych (flis.org.pl). Dofinansowanie: Gmina Miejska Głogów. Muzyka: Vicate Studio – Industrial city Głos: Michał Hącia W filmie wykorzystano materiały ze zbiorów: Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie muzeum.glogow.pl Towarzystwa Ziemi Głogowskiej tzglogow.pl Tygodnika Głogowskiego Pawła Chruszcza Dariusza Andrzeja Czai Sławomira Krawczyka

 


StudioZ2.com ★ Agencja Kreatywna
 
Data pliku video: 2017-02-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola