Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa Origami w Galerii Czytelnika.

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Październikowa wystawa w Galerii Czytelnika w BLOGu (Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego) przy ul. Perseusza 13 to kolekcja prac origami. Papierowe arcydzieła autorstwa Adama Szewczyka można oglądać i podziwiać w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy! Ma 44 lata, mieszka w Lubinie. Z zawodu jest plastykiem. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na kierunku Wychowanie Plastyczne ( dyplom z tytułem magistra wychowania plastycznego ). Sztuką składania papieru ORIGAMI zaczął interesować się w wieku 13 lat. Z biegiem czasu rozwinął swoje umiejętności w tej sztuce. Jest jednym z redaktorów na internetowej stronie poświęconej sztuce składania papieru ORIGAMI ( www.origami.art.pl ), na której można obejrzeć galerię różnych papierowych figurek, przeczytać o spotkaniach, konferencjach itd.. Są również relacje z warsztatów Orgiami, wystaw i innych spotkań związanych z tą sztuką. Jest członkiem i współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Origami. W 2002 roku miał swoją pierwszą indywidualną wystawą Origami w POKiS (Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu ) w Prochowicach. Był i jest uczestnikiem wielu plenerów, wystaw i innych imprez poświęconych sztuce Orgiami w kraju i za granicą. Zajmuje się również rysunkiem, malarstwem, fotografią i modelarstwem. e-mail: adam_sz@o2.plwww.origami.art.pl

Pełna treść wiadomości na: mbp.glogow.pl/?p=14759
mbp.glogow.pl, Źródło artykułu: mbp.glogow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola