Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zobacz, czym jeździmy po Dolnym Śląsku i Wrocławiu

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Dolnoślązacy do pracy, szkoły, czy na wycieczki podróżują 108 pociągami regionalnymi. Choć kolej zmienia się i modernizuje tabor, niektóre z nich mają nawet 40 lat. Dawniej idąc na dworzec było się pewnym, że wsiądzie się do pociągu Polskich Kolei Państwowych. Od kilku lat nie jest to takie oczywiste. Ruch lokalny na Dolnym Śląsku jest prowadzony przez dwóch przewoźników - Przewozy Regionalne oraz powołane w 2007 r. i należące w 100 proc. do samorządu województwa Koleje Dolnośląskie. Mieszkańców regionu do pracy, szkoły, czy na wycieczki wozi 108 składów. Te należące do KD pokonują średnio 1000 km dziennie, a Przewozów Regionalnych o połowę mniej. Zobaczcie na kolejnych slajdach, jakimi pociągami jeździmy po Wrocławiu i Dolnym Śląsku i do kogo należą, posługując się klawiszami strzałek na klawiaturze, myszką lub gestami.

Pełna treść wiadomości na: glogow.naszemiasto.pl/artykul/zobacz-czym-jezdzimy-po-dolnym-slasku-i-wroclawiu,4853430,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
glogow.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: glogow.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

    Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola