Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Festiwal Kultury Żydowskiej.

Data publikacji: 2018-08-22, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Już 1 września nastąpi inauguracja tegorocznej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Głogowie. Jesteśmy „młodym” festiwalem na mapie wydarzeń przybliżających bogatą i barwną kulturę narodu żydowskiego, ale też jego tradycję, obyczajowość, zapomnianą przeszłość zakorzenioną w naszej wspólnej ojczyźnie. W czasie 2 miesięcy spotkamy się z ludźmi, którzy o kulturze żydowskiej opowiadać będą językiem obrazu, muzyki, literatury, tańca. Będzie okazja posmakować i poczuć woń prawdziwej, żydowskiej chałki i dowiedzieć się co to jest babaganusz. Wśród zaproszonych gości są: Paweł Figurski, Jolanta Dylewska, Mikołaj Grynberg, Hanna Kossowska, Dorota Kapusta. Muzycznie towarzyszyć nam będą Magda Brudzińska i Klezmer Trio, Olga Avigail Mieleszczuk a na finał Festiwalu zagra KROKE. Bilety na koncerty w sprzedaży od 1 września. Na pozostałe wydarzenia wstęp wolny. Polecamy się i zapraszamy.

Pełna treść wiadomości na: mbp.glogow.pl/?p=13928
mbp.glogow.pl, Źródło artykułu: mbp.glogow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

    Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola