Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice
Belka
Środa, 22 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

MotoClassic 2018 na Zamku Topacz. Niezwykłe klasyki...

Data dodania: 2018-08-20
Blisko pół tysiąca zabytkowych samochodów można było dziś oglądać na terenie Zamku Topacz w Ślęzie pod Wrocławiem. Zabytkowe, w tym ponad stuletnie ... więcej »
 
 

Policja zatrzymała dwóch chłopców, którzy...

Data dodania: 2018-08-20
Dwaj chłopcy w wieku 15 i 13 lat, zostali zatrzymani przez policjantów, kiedy okazało się, że są sprawcami włamania do altanki ogrodowej. Przedmioty które ukradli, star... więcej »
 
 

Prokuratura ma wstępne wyniki sekcji zwłok Konrada...

Data dodania: 2018-08-20
Sekcja zwłok Konrada Gacy, znanego w Lublinie i całej Polsce dietetyka, trenera i promotora zdrowego odżywiania, odbyła się w piątek rano. Konrad Gaca miał 42 lata. więcej »
 
 

Zderzenie na skrzyżowaniu na DW nr 319 w pobliżu...

Data dodania: 2018-08-20
W poniedziałek, 20 sierpnia, doszło do zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu DW 319 w pobliżu Kotli. Jeden z kierowców wyprzedzał przed skrzyżowaniem. więcej »
 
 

Ustalono już termin pogrzebu Haliny Kościańskiej

Data dodania: 2018-08-20
Pogrzeb znanej głogowianki został zaplanowany na środę, 22 sierpnia. Uroczystości odbędą się na cmentarzu na Brzostowie o godz. 11. więcej »
 
 

Trwa odbudowa budynku głogowskiego teatru [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-08-20
Budynek głogowskiego teatru rośnie w oczach. Powstała już na nim konstrukcja dachu, trwa też odbudowa części murów. Przypomnijmy że według planów roboty ... więcej »
 
 

Chcecie włożyć mundur i służyć w policji na...

Data dodania: 2018-08-20
Trwa nabór do policji na Dolnym Śląsku. Już 24 września w szeregi policjantów na Dolnym Śląsku zostanie przyjętych aż 80 osób. Kolejne przyjęcia z... więcej »
 
 

Bracia włamali się do domu. Policja zatrzymała...

Data dodania: 2018-08-20
W ręce głogowskiej policji wpadły cztery osoby związane z włamaniem do domku jednorodzinnego. Dwaj z nich to bracia w wieku 25 i 29 lat, pozostali, również bracia; 25 - latek ... więcej »
 
 

Uwaga! Już niebawem zapisy na darmowe badania...

Data dodania: 2018-08-20
W sierpniu rozpoczną się zapisy do poradni chorób tarczycy oraz chorób płuc. Oba programy są darmowe i współfinansowane przez miasto i Fundację KGHM „Polsk... więcej »
 
 

Bolesławieckie Święto Ceramiki (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Data dodania: 2018-08-20
Zobacz zdjęcia z Bolesławieckiego Święta Ceramiki. A tak dokładnie z soboty. Tłumy, stragany i wszędzie porcelana. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1125
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola