Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

TVP Sport na Chrobrym

Data dodania: 2018-08-14
W niedzielę dziennikarze TVP Sport odwiedzili stadion Chrobrego Głogów, by raz jeszcze wrócić do części trenerskich korzeni Irenuesza Mamrota. W materiale m.in. kilka wypowiedzi os&am... więcej »
 
 

Piąta edycja Festiwalu Krystyny Jandy odbędzie...

Data dodania: 2018-08-13
Kolejna, piąta edycja Festiwalu Krystyny Jandy odbędzie się w Szczawnie-Zdroju już w dniach 30 sierpnia – 2 września więcej »
 
 

ZUS jak prywatny folwark. Wyprowadzono ponad 2 miliony

Data dodania: 2018-08-13
Od kilku dni w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zarówno wśród pracowników, jak i klientów, temat jest tylko jeden - afera i wyprowadzenie z oddzi... więcej »
 
 

Parkowanie na wrocławskim Rynku? Czemu nie! [DUŻO...

Data dodania: 2018-08-13
Centrum miasta wolne od aut (w planach), kolejne zakazy wjazdu, parkowania w ścisłym centrum Wrocławia, zmniejszanie miejsc parkingowych, drogie opłaty za godzinę parkowania... Tak jest t... więcej »
 
 

Regałowisko 2018. Mellow Mood na festiwalu reggae w...

Data dodania: 2018-08-13
W niedzielę nad ranem zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Regałowiska. Bielawa Reggae Festiwal to jeden z największych festiwali reggae na Dolnym Śląsku. Do Biel... więcej »
 
 

Ukartowany napad na salon gier. W sprawę była...

Data dodania: 2018-08-13
Początkowo okoliczności wskazywały, że policjanci mają do czynienia z rozbojem, którego sprawcy dopuścili się na kasjerce obsługującej gry w pomieszczeniu z aut... więcej »
 
 

Zapraszają na koncert Odra Wyjście 2018 [ZAPOWIEDŹ]

Data dodania: 2018-08-13
25 sierpnia godzinie 20 w historycznej scenerii Bloku Koszarowego (Fosa Miejska) odbędzie się Odra Wyjście 2018. To nowe i alternatywne brzmienia elektroniczne, które będzie móg&... więcej »
 
 

Uniwersytet dla seniorów na bogatą i bezpłatną...

Data dodania: 2018-08-13
W Głogowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku trwają zapisy chętnych na nowy rok akademicki. Do grona studentów mogą się zgłaszać osoby, które skończyły 40 ... więcej »
 
 

Dziś Dzień Leworęcznych, zobacz kto z...

Data dodania: 2018-08-13
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Osób Leworęcznych. Czy wiesz, że największe umysły świata posługiwały się lewą ręką? Do tych osób... więcej »
 
 

Policjanci proszą o pomoc w identyfikacji zwłok...

Data dodania: 2018-08-13
Policjanci Wydziału Kryminalnego prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok, które zostały ujawnione 29 maja 2018 roku przy Placu Festynowym w Głogowie. Policja prosi o kontakt ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1122
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

  Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola