Belka
Sobota, 24 Maja 2025   imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Głogów miał kiedyś duże koszary i setki żołnierzy, w tym z JW 5575. ZOBACZIE ZDJĘCIA

Data publikacji: 2019-05-09, Data modyfikacji: 2019-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeszcze w latach 90.ubiegłego wieku Głogów znany był z tego, że stacjonowały tu jednostki wojskowe. Widok rozprowadzanych wartowników na zmianę na poszczególne placówki lub kolumny ciężarówek i sprzętu na ulicach nie był niczym nadzwyczajnym. Ogrodzone i strzeżone koszary rozciągały się od ulicy Sikorskiego po osiedle Brzostów. Dziś po części tych obiektów nie ma już śladu. Publikujemy m.in. zdjęcia z NK JW 5575 Głogów z końcówki lat 80. ubiegłego wieku.

Pełna treść wiadomości na: glogow.naszemiasto.pl/artykul/glogow-mial-kiedys-duze-koszary-i-setki-zolnierzy-w-tym-z,5114851,galop,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

    Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola