Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Najlepsze, podziemne trasy turystyczne Dolnego Śląska [ZOBACZ]

Data publikacji: 2019-06-30, Data modyfikacji: 2019-07-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Na Dolnym Śląsku nie brakuje fantastycznych podziemnych tras turystycznych. Znajdziemy je w dawnych kopalniach, pod zamkami, na tajemniczych chodnikach z czasów II wojny światowej schowanych we wnętrzach gór czy wreszcie w jaskiniach. W tym zestawieniu na gorące letnie dni prezentujemy Wam te najbardziej znane podziemne miejsca na Dolnym Śląsku, starając się przy tym podać garść praktycznych informacji przy każdym miejscu. Czas ruszać i poznać z nieco innej perspektywy nasz piękny region, a do tego rozkoszować się cudownych chłodem, znacznie lepszym niż w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Pełna treść wiadomości na: glogow.naszemiasto.pl/artykul/najlepsze-podziemne-trasy-turystyczne-dolnego-slaska-zobacz,5188625,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
glogow.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: glogow.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat głogowski – powiat w północnej części województwa dolnośląskiego ze stolicą w Głogowie. W jego skład wchodzą gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław oraz Żukowice. Powierzchnia powiatu wynosi 443,06 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Równoleżnikowa Pradolina Głogowska, piesze trasy turystyczne („Po Grzbiecie Dalkowskim” i „Śladami Edwarda Stachury”) oraz rowerowe trasy turystyczne („Szlakiem Odry” i „Szlakiem romańskich i gotyckich kościołów”). Do zabytków zaliczają się: Zamek Głogowski z Wieżą Głodową, średniowieczne mury obronne czy pozostałości twierdzy nowożytnej.

    Z racji bogactwa miedzi tutejsza gospodarka oparta jest głównie na przemyśle miedziowym; ziemie powiatu bogate są także w inne kopaliny, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu wydobywczego. Urodzajne gleby powiatu zaś sprzyjają leśnictwu oraz rozwoju rolnictwa.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola